LIST DO RODZICÓW I NAUCZYCIELI

Drodzy rodzice i nauczyciele,

Kosmiczna wystawa Space Adventure to idealna propozycja dla najmłodszych, którzy dopiero odkrywają pasjonujący świat przestrzeni kosmicznej. Innowacyjna forma wystawy pozwala w ciekawy sposób zapoznać z wielkogabarytowymi eksponatami oraz ekwipunkiem astronautów. Filmy edukacyjne czy symulatory lotów do dodatkowe elementy pobudzające wyobraźnię i chęć do nauki. Jest to świetna lekcja historii dedykowana przede wszystkim najmłodszym widzom.

Kosmiczna wystawa Space Adventure  to historia opowiedziana w zrozumiały sposób. Ekspozycja ukazuje techniczne i naukowe aspekty podróży w kosmos, skupiając się na historii misji kosmicznych i ich ścisłym związku z człowiekiem, przedstawiając przedmioty związane z codziennym życiem kosmonautów na orbicie okołoziemskiej.

Próbujemy odczarować słowo „wystawa” prezentując w przystępnej formie i z zupełnie nowej perspektywy doświadczanie bliskości przestrzeni kosmicznej. Panująca cisza i skupienie, brak możliwości dotykania eksponatów i przyglądania się im z bliska, potrafią skutecznie zniechęcić dzieci i młodzież do jakichkolwiek wizyt w muzeach. Na naszej wystawie najmłodsi mogą dosłownie eksplorować kosmos!

Uczestnictwo w życiu kulturalnym i naukowym od najmłodszych lat jest kluczowym elementem prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. Maluchy często nie rozumieją prawideł funkcjonowania poszczególnych dziedzin naukowych. Obcowanie z nauką, nie tylko rozwija kreatywność, lecz także dostarcza solidną porcję wiedzy, kierunkując zainteresowania.

Angażująca wystawa Space Adventure to świetna forma rozrywki dla całej rodziny! Oferujemy wciągającą zabawę, próbujemy zachęcić maluchy i młodzież do własnych poszukiwań i odkrywania drogi zainteresowań. Taka forma wystawy z pewnością dostarcza więcej radości niż niejedna gra komputerowa czy program telewizyjny. Być może dzięki tej wystawie urośnie nam przyszłe pokolenie wykwalifikowanej kadry naukowej w dziedzinie kosmonautyki.

Zapraszamy do wspólnej podróży w przestrzeń kosmiczną!

W odpowiedzi na Państwa oczekiwania stworzyliśmy specjalną ofertę dla szkół. Dzieci i młodzież w wieku do 19. roku życia otrzymują specjalną zniżkę grupową. Dodatkowo na każde 10 osób w grupie szkolnej przypada jeden bezpłatny bilet dla opiekuna. Więcej informacji w zakładce bilety i pod numerem telefonu +48 602 301 252 (od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00).